Dokumenty powinny być przechowywane w specjalnych szafach. Takie szafy powinny być skonstruowane w taki sposób żeby żadna niepowołana osoba nie mogła się do środka dostać.

To bardzo ważne, bo przecież w firmach przechowuje się dokumenty poufne, które nigdy nie powinny trafić w niepowołane ręce. To jednak nie wszystko, bo przecież sama ochrona przed złodziejami nie jest najważniejsza. Jeśli w budynku dojdzie do pożaru, a przecież taka sytuacja może się zdarzyć każdemu to, co wtedy? Nie pozostaje nic innego jak wybrać takie szafy, które zostały skonstruowane w taki sposób żeby chroniły dokumenty przed ogniem. Wykonanie takiej szafy wymaga wiedzy i zachowania wszelakich norm. Tylko wtedy taka szafa może być dopuszczona do sprzedaży.

Szafy z jakiego materiału?

Takie szafy muszą być wykonane z najlepszych materiałów. Powinny wcześniej przechodzić test ogniowy żeby potwierdzić ich właściwości. Pomiędzy konstrukcją szafy zamontowana została ognioodporna izolacja. To daje właśnie najlepsze efekty. Takie drzwi mają również zamontowane drzwi pancerne o grubości do 60 mm. zawiasy dla bezpieczeństwa zostały zamontowane wewnątrz szafy, co powoduje, że ma ona bardzo szeroki kąt otwarcia. Szafa, która przyjeżdża do klienta wyposażona jest w atestowany zamek dwuzabierakowy wraz z dwoma kompletami kluczy. Maksymalne obciążenie takiej szafy nie powinno przekraczać osiemdziesięciu kilogramów na półkę. To jest wystarczająca waga żeby można było trzymać w szafie albo bardzo dużo dokumentów, albo jakieś kosztowości czy nawet broń. Jeśli klient chce coś jeszcze bardziej wytrzymałego to musi o tym powiedzieć, a firma zrobi wszystko żeby spełnić jego oczekiwania. Do wyboru są różnej wielkości i szerokości szafy, które można w indywidualny sposób dopasować do własnych potrzeb. Na stronie szafy ognioodporne można znaleźć bardzo duży wybór szaf, które spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Korzystają z takich szaf będziemy pewni, że dokumenty są bezpieczne.