Usługi dźwigowe bez wątpienia są potrzebne w różnych sytuacjach. Z takich usług zazwyczaj korzystają inne podmioty, firmy. W pewnych przypadkach również mogą z nich korzystać osoby prywatne.

Na rynku miasta Nowy Targ oraz w jego okolicach mamy do czynienia z co najmniej kilkoma podmiotami oferującymi usługi dźwigu. Bez wątpienia jednym z tych najlepszych, z tych czołowych jest firma prowadzona przez pana Mariana Majerczyka. Do dyspozycji klienta są różnego rodzaju podnośniki koszowe. W tym należy zwrócić uwagę na podnośniki 15, 20 oraz 28 metrowe. Oczywiście do dyspozycji klienta jest nie tylko sam podnośnik, ale jednocześnie też jego profesjonalna obsługa. Ponadto jeśli zachodzi taka potrzeba, to do dyspozycji klientów jest dźwig IFA o nośności 7 ton oraz dźwig marki Krupp o nośności 25 ton. Firma oferuje usługi w ramach wynajmowania żurawia teleskopowego o nośności 25 ton. Jest to żuraw samojezdny, a tym samym jego przemieszczenie jest znacznie łatwiejsze.

Oprócz samego podstawowego sprzętu, używanych jest wiele różnych zawiesi, a tym samym możliwy jest bardzo szeroki zakres świadczonych usług. Prace dekarsko-blacharskie, pielęgnacja, przycinanie, czyszczenie, wymiana rynien, piaskowanie, wykonywanie różnych zabezpieczeń oraz wiele innych prac jest możliwych do zrealizowania z pomocą tego podmiotu. Poza tym również mamy do czynienia z bardzo szerokim zakresem usług alpinistycznych. Mycie szyb, elewacji, okien to jeden z podstawowych składników szerokiej oferty owego podmiotu. Firma działa z bardzo dużym rozmachem na terenie całego Podhala, w tym głównie na terenie Nowego Targu, Poronina oraz Zakopanego. Szczegółowe informacje opisujące profil działalności, referencje czy też zakres świadczonych usług są dostępne za pośrednictwem strony internetowej dźwig Nowy Targ. Nie można nie wspomnieć również o takim elemencie, jakim są bardzo atrakcyjne ceny, które obowiązują w tym miejscu. Jeśli korzystamy z usług tej firmy cyklicznie, to tym bardziej możemy mówić o bardzo korzystnych cenach.