Wiadomo nie od dziś, że jedynym skutecznym sposobem na zrzucenie kilogramów jest mariaż odpowiedniej diety z aktywnością fizyczną. Są jednak metody, które mogą zwiększyć skuteczność odchudzania, a wcielenie ich do naszych codziennych nawyków sprawi, że szybciej stracimy na wadze.
Jedną ze „sztuczek”, które przyspieszą nasze odchudzanie, jest wprowadzenie nawyku powolnego spożywania posiłków i spokojnego przeżuwania tego, co akurat konsumujemy. Brak pośpiechu spowoduje bowiem, że zjemy mniej, gdyż nasz mózg zdąży zakonotować fakt o sytości organizmu. W przypadku zbyt szybkiego jedzenia, następuje efekt odwrotny – zanim nasza głowa pojmie, że już się najedliśmy, zdążymy pochłonąć znaczną nadwyżkę kalorii.
Dobrze jest również szykować posiłki na niewielkich talerzach. Jemy w dużej mierze „oczami”, więc widok wypełnionego po brzegi, nawet najmniejszego talerzyka, sprawi, że będziemy pewni, iż się najemy. Nieprzypadkowo restauratorzy często podają swoje dania na ogromnych talerzach – do naszego mózgu trafia wówczas sygnał, że otrzymaliśmy za mało pożywienia i…zamawiamy więcej.
Sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest też wykonywanie ćwiczeń fizycznych na czczo. Nasz organizm sięga wówczas po zapasy energetyczne, czyli odłożony tłuszcz i szybciej dochodzi do spalenia tego niepotrzebnego balastu.
Warto również podczas żmudnego procesu zbijania wagi, prowadzić tak zwany „dzienniczek odchudzania”. Oprócz wagi, dobrze w nim zapisywać również cotygodniowe pomiary obwodów naszego ciała. Obserwowanie efektów, które udało nam się osiągnąć, działa niezwykle motywująco dla dalszej pracy nad nową sylwetką. Dobrze jest też pamiętać, że gdy zaczynamy intensywnie ćwiczyć, może się zdarzyć, iż waga zatrzyma się na chwilę lub – o zgrozo! – pójdzie ciut w górę. Może tak się stać, gdy doprowadzimy do rozbudowy naszych mięśni, które również mają swój ciężar, ale są znacznie bardziej zwarte niż tłuszcz. Stąd ważne jest mierzenie centymetrem obwodów ciała – ich zmniejszenie będzie dla nas dowodem, że idziemy we właściwym kierunku, a waga i tak w końcu spadnie.

African Mango gdzie kupić – może rozwiązać twoje problemy z nadwagą!