Każdego dnia do firmy, która zajmuje się regeneracją turbosprężarek trafia wielu kierowców. Im więcej kilometrów przejeżdżamy rocznie tym częściej będziemy zaglądać do serwisu. Turbosprężarka ma swoje wady i zalety.

Na pewno zaletą jest większa moc, wyższy moment obrotowy, a nawet nieco mniejsze zużycie paliwa. Jeśli będziemy na czas zmieniać olej w silniku to automatycznie będzie się wydłużała żywotność turbiny.

Wielu kierowców o tym zapomina, a przecież to jest bardzo ważne. Naprawa turbosprężarki może kosztować od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Wszystko będzie zależne od tego, jaki mamy samochód. Jeśli mamy drogi samochód to automatycznie części są do niego bardzo drogie, a zatem przed zakupem trzeba będzie takie turbo bardzo dokładnie sprawdzać. Nie musimy tego robić sami, bo można się udać do firmy, która zajmuje się serwisem turbosprężarek. Oni bardzo dobrze sprawdzą wszystko i będą w stanie nam powiedzieć czy to jeszcze trochę nam posłuży czy konieczna jest wymiana. Jeśli trzeba przeprowadzić regeneracja to można zbijać z ceny, bo jednak jest to bardzo kosztowne i sami się tym zajmować nie będziemy.

Wizyta w serwisie turbosprężarek
Jeśli kupiliśmy samochód i wymaga naprawy to albo dajemy mechanikowi żeby wyjął na turbosprężarkę albo od razu jedziemy do takiego profesjonalnego serwisu i tam wszystkim się zajmą. To drugie rozwiązanie jest lepsze, ale nie zawsze można tak zrobić. Czasami serwis, który jest znany z napraw i robi to naprawdę bardzo dobrze znajduje się setki kilometrów od nas. Wtedy lepiej wyjąć u siebie na miejscu turbosprężarkę i odesłać ją kurierem do firmy.

W zamian będziemy mieć odesłaną turbinę po regeneracji. Dla osób zainteresowanych firmą znaną w całym kraju, która zna się na swojej pracy bardzo dobrze można polecić naprawa turbiny. Kontaktując się z tą firmą otrzymamy wszystkie informacje o tym jak ma wyglądać taka naprawa i ile mamy na to gwarancji. Oczywiście przy okazji dowiemy się ile nasz to wszystko będzie kosztowało.