Prowadzenie własnej firmy w UK jest łatwiejsze niż w Polsce. Zauważymy to od razu, kiedy będziemy chcieli firmę założyć.

Formalności mamy ograniczone do minimum, a to dla nas oznacza spore zyski. Nie trzeba stać w kolejce i czekać żeby założyć własną firmę. Mówimy oczywiście o małych firmach, a nie spółkach, bo wtedy sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. Jeśli nasza firma ma rozliczać się z podatku VAT to konieczne będzie zgłoszenie tego do urzędu skarbowego.

Jeśli się na tym nie znamy, a tak jest w większości przypadków to nie pozostaje nam nic innego jak znaleźć polskiego księgowego w UK. Polak mówiąc po polsku jest dla nas zbawieniem, bo nawet, jeśli czegoś nie rozumiemy w prawie w Wielkiej Brytanii to on nam to wyjaśni. Nie musimy się krępować, że nie znamy języka angielskiego. Polski księgowy w Londynie to osoba, która ma bardzo dużo klientów i my możemy szybko do nich dołączyć. Na pewno na takiej znajomości i współpracy nie stracimy, a ile zyskamy? Musimy udać się do takiego księgowego, a sami się przekonamy jak to będzie wyglądało.

Umawiamy się na spotkanie

Wystarczy zadzwonić i powiedzieć, o co nam chodzi. Wtedy księgowy powie, jakie należy zabrać ze sobą dokumenty. Ma to przecież bardzo duże znaczenie w przyspieszaniu załatwiania wszystkich formalności. Jeśli będziemy bardzo dobrze przygotowani to każda ze stron będzie mogła na tym zyskać. Jeśli mamy wszystkie dokumenty i jesteśmy gotowi to przychodzimy do biura księgowego w określonym czasie i rozmawiamy.

Nie bójmy się zadawać pytań, bo księgowy właśnie od tego jest żeby mógł nam pomóc. Sam może coś pominąć, bo zapomni o tym, ale my musimy dopytywać. Wtedy mając dużą wiedzę będziemy o wiele lepiej przygotowani do prowadzenia własnej firmy w UK. Księgowego z bardzo dużą wiedzą znajdziemy na ksiegowość w UK – Capital Business Links. Tutaj pracują ludzie, którzy już teraz czekają żeby nam pomóc. Mając długoletnie doświadczenie są w stanie zaoferować nam usługi księgowe na bardzo wysokim poziomie, a nam właśnie o to chodzi.