„Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty” – twierdził Emil Zola. Warto dodać, że sztuka dopełniająca aranżacji wnętrz może być odzwierciedleniem charakteru właściciela, który wybrał dla siebie właśnie ten, a nie inny obraz.

Wśród różnorodności dostępnych na rynku motywów nietrudno jest dopasować do swoich upodobań dokładnie to, co będzie podkreślało nasz indywidualny gust, zainteresowania i pasje. Współczesne obrazy to bowiem nie tylko reprodukcje klasycznych płócien malarskich, ale również wydrukowane metodą cyfrową grafiki z rysunkami i napisami, fotografie oraz kolaże, a ich tematyka jest nieograniczona.

Dekoratorzy wnętrz bardzo chętnie korzystają z obrazów, aby dopełnić aranżacji danego wnętrza, albo też nadać mu całkowicie nowy klimat. Wydrukowane na płótnie nowoczesne grafiki lub fotografie, utrzymane w oszczędnej kolorystyce sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w stylu minimalistycznym, skandynawskim, jak również tradycyjnym. Natomiast nawiązujące do klasycznych form reprodukcje malarskie, przedstawiające pejzaże przyrodnicze, albo fantastyczne motywy o charakterze symbolicznym, będą bardzo dobrze wyglądały we wnętrzach o tradycyjnym klimacie, tych urządzonych eklektycznie, a także jako kontrapunkt w pomieszczeniach wystylizowanych industrialnie.
Są pewne zasady, którymi zwykle kierujemy się, wieszając obrazy w naszych domach. W salonie obrazy najczęściej znajdują swoje miejsce na ścianie, znajdującej się za kanapą lub w kąciku jadalnianym. W sypialni zaś najbardziej powszechnym miejscem na obraz jest ściana nad łóżkiem. Obrazy stanowią też doskonałą propozycję dekoratorską do łazienek i w kuchni. Trzeba jednak pamiętać, aby je dobrze zabezpieczyć, gdyż są tam najbardziej narażone na zniszczenie poprzez wilgoć i zabrudzenia.
Obrazy proponowane na stronie internetowej https://ajzo.pl/fotodekoracje/obrazy-na-sciany są wydrukowane na płótnie bawełnianym, imitującym płótno malarskie. Boki dekoracji są utrzymane w kolorystyce dopasowanej do barw dominujących na obrazie.