Są takie miejsca w Europie, które mogą się okazać naprawdę niesamowite, jeśli tylko potrzebujemy znaleźć fantastyczny podwodny krajobraz do nurkowania. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie na przykład takich miejsc jak Malta, gdzie znajdziemy naprawę wartościowe miejsca do odwiedzenia.

Nurkowanie w okolicach Malty można rozpocząć od wyboru konkretnego przewodnika, który może nam pokazać, jakie rozwiązania okażą się najlepsze. Malta ma wiele miejsc, które warto jest odwiedzić, a ich selekcja niestety często jest niezbędna przy zbyt krótkich wizytach na tej pięknej wyspie.

Są miejsca na Wyspach Maltańskich, gdzie jest naprawdę wielu nurków, przez co wiele ryb zaczęło się oswajać i jeść z ręki. Wraki takich obiektów jak Rozi i Comino Caves to miejsca, w którym gatunki są bardzo oswojone i wręcz proszą o pożywienie. Zdecydowanie warto jest więc się wybrać na to miejsce, jeśli chcemy przeżyć niesamowitą przygodę w niesamowicie klimatycznym i pięknym miejscu, które dostarczy nam mnóstwa przyjemności w zakresie obserwowania ryb. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie również Lantern Point gdzie znajdziemy jaskinie w kształcie komina.

W ten sposób możemy przeżyć dosyć nietypowy układ nurkowania, gdzie wypływa się na 17 metrach. Warto jest sprawdzić również Double Arch Reef, gdzie bardzo łatwo można zobaczyć atrakcyjne ryby, barakudy. Mogą one się tam pojawiać, ponieważ żyją w świetnym stanie środowiska. Trzeba również pamiętać o tym, te miejsca są również bardzo często świadkami wypadków. Niedoświadczeni nurkowie oczarowani niesamowitą przejrzystością wody często zapominają się w swoich podwodnych przygodach i nierozważnie wypływają w miejsca, w których nie powinno ich być. Miejsc do nurkowania jest naprawdę wiele, dlatego nie ma sensu wszystkich opisywać, jeśli jednak jesteś w osobą, która chce efektywnie radzić sobie z planowaniem takich podróży, to warto jest wejść na stronę – nurkowanie Malta na której znajdziesz więcej użytecznych informacji na temat rozmaitych metod nurkowania. Dzięki nim efektywnie poradzisz sobie z planowaniem takich podróży, które zapadną ci w pamięć do końca życia i jeszcze bardziej rozkochają cię w nurkowaniu.