Widzisz je w czasopismach i telewizji, kobiety i mężczyźni, którzy wyglądają, jakby ich ręce i nogi eksplodowały, gdy ich mięśnie są tak wielkie! Nie ma potrzeby, abyś zabrał ciało do tego poziomu, jeśli nie chcesz, jako że proste strategie w tym artykule pomogą Ci zbudować mięśnie w zdrowy sposób.

Pamiętaj, że mięśnie rosną podczas okresów odpoczynku, jeśli próbujesz zbudować mięśnie. Tak więc spróbuj ograniczyć trening siłowy do 2 lub 3 dni w tygodniu z dniem odpoczynku pomiędzy. W dni wolne można skoncentrować się na wykonywaniu ćwiczeń cardio, aby dać mięśniom przerwę.

Jeśli pracujesz nad „spiętrzeniem” mięśni, nie rób ćwiczeń cardio dłużej niż przez 90 minut na trening. Zbyt duży wysiłek fizyczny może spowodować, że ciało będzie tworzyło „szczupłe mięśnie” zamiast pożądanej masy. Cardio jest bardzo ważne, ale ogranicz jego liczbę, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Co najwyżej musisz wykonać od dwudziestu pięciu do pięćdziesięciu powtórzeń dla każdej części ciała, mniej więcej dwa lub trzy razy w tygodniu, aby uzyskać największą masę mięśniową. Będzie to bardzo korzystne dla poważnych zawodników. Jeśli starasz się zrobić więcej, tracisz czas, ponieważ przesada może zmniejszyć wyniki, które widzisz.

Nie zapomnij o życiu poza siłownią. Podczas gdy budowanie mięśni jest wspaniałym celem z wieloma korzyściami, pamiętaj, że życie toczy się dalej. Niektórzy, którzy próbują budować mięśnie, zdają się zapominać o innych działaniach; znaleźć czas dla przyjaciół i krewnych. Nawet lepiej, zaproś niektórych z nich na siłownię razem z tobą. Dobrze zaokrąglone życie to szczęśliwe życie, a poczujesz się lepiej budując mięśnie, jeśli pozostała część życia.

Jedz dużo białka, gdy jesteś na schemacie budowania mięśni. Pamiętaj, aby jeść całe białka z każdym posiłkiem. Dobrą zasadą jest spożywanie jednego grama białka na każdy funt masy ciała. Dobrym źródłem białka o niskiej zawartości tłuszczu są ryby, niskotłuszczowe mleko i chude czerwone mięso.

Częstym błędem, jaki popełniają ludzie, jest spożywanie zbyt dużej ilości białka podczas rozpoczynania rutyny budowania mięśni. Ten wzrost kalorii może prowadzić do zwiększenia masy ciała, jeśli ćwiczenia nie są wystarczające. Twoje ciało będzie w stanie zwiększyć wzrost mięśni najlepiej, gdy stopniowo zwiększysz spożycie białka o kilkaset kalorii w odstępie kilku dni.

Kiedy chcesz skoncentrować się na budowaniu mięśni, musisz zdać sobie sprawę, że to, co jesz, aby pomóc w rozwoju mięśni jest prawie tak samo ważne, jak to, jak ćwiczycie te same mięśnie. Jeśli brakuje ci diety, możesz po prostu sabotować to, co możesz osiągnąć w treningu mięśni.

Spróbuj zbudować rutynę, która pozwoli uniknąć kontuzji mięśni i utrzyma Twoją motywację. Nowi kulturyści powinni unikać pracy ponad dwa razy w tygodniu. Trzy razy jest idealny dla doświadczonych ludzi – Tabletki na wzrost masy miesniowej.

Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, rozważ podzielenie treningów na dwie różne sesje dziennie. Na przykład, możesz trenować swoją klatkę piersiową rano, a potem, po wieczornych strajkach, możesz trenować plecy. Odpoczynek w twoim ciele pozwala twoim sklepom energetycznym na lepsze zdrowie niż trening obu mięśni podczas tego samego treningu.

Upewnij się, że jesz wystarczająco. Nawet jeśli próbujesz schudnąć podczas budowania mięśni, ważne jest, aby spożywać wystarczającą ilość kalorii. Kiedy twoje ciało zostanie pozbawione paliwa, ciężko będzie zbudować mięśnie. Idealną dietą dla przyrostu masy mięśniowej jest wysoka zawartość białka i mało tłuszczu oraz rafinowane (przetworzone) węglowodany.

Zwróć uwagę na kalorie, które spożywasz, aby pomóc w budowaniu mięśni. Możesz jeść dobre kalorie lub złe kalorie, dlatego też musisz nauczyć się, jakie pokarmy są dobre do budowy mięśni. Zła dieta sprawi, że będziesz bardziej tłusty, zamiast bardziej muskularny.

Mocne, stonowane ręce lub nogi mogą wyglądać niesamowicie. Nie tylko świetnie wyglądasz, ale także będziesz w stanie nosić ciężkie przedmioty lub pracować przez dłuższy czas bez zmęczenia. Najlepsze jest to, że stonowane ciało jest mniej podatne na choroby. Biorąc pod uwagę wszystkie te zalety, musisz wziąć to, czego się nauczyłeś i użyć.